מסתבך עם NPV? לא יודע לחשב היוון? סרטונים שיגרמו לך להבין ולהצליח בבחינה במימון

במרבית מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה, הקורס יסודות המימון מקבל מקום של כבוד ברשימת קורסי החובה בנדרשים מסטודנטים לחשבונאות, מנהל עסקים או כלכלה. לעיתים, הקורס משולב אף במסגרת הלימוד של תארים שאינם כלכליים גרידא, מתוך הכרה בחשיבות הכרת מונחי היסוד בקורס יסודות המימון עבור קשת הסטודנטים בכללותה. 

מהו הקורס יסודות המימון ומהם תכניו?

המונח "מימון" הוא למעשה שם כוללני לעולם מעשי ותיאורטי העוסק בניהול כסף, השקעות, תקציבים וכן ניהול פיננסי. למעשה, במסגרת הקורסים השונים ביסודות המימון נחשפים סטודנטים לעולם תוכן חדש של מושגים ומונחים מעולם ה"כסף", ועל כן חשיבותו הרבה. נדמה כי מרבית התכנים הנלמדים במסגרת הקורס יסודות המימון רלוונטיים לעולם היום-יום של כולנו: קבלת הלוואה בבנק, ניהול הפעילות הכספית היום-יומית של כולנו, השקעה בפרויקטים מסוימים מתוך תקווה כי אלה יניבו לנו כסף.
 

הקורס במימון והחיים האמיתיים

ספק אם מרבית הסטודנטים יעצרו לחשוב על כך, אך למעשה עצם הליכתם לאוניברסיטה או למכללה, הינה בגדר של השקעה בפרויקט כלכלי, אשר תוצאותיו אינן ידועות. כיצד ניתן לומר זאת? חשבו כך: סטודנט משקיע בשנותיו באוניברסיטה כספים רבים – שכר לימוד, מחייה, וויתור על עבודה אחרת במקביל. מדוע סטודנט עושה כך? הוא חושב שעצם הליכתו לאוניברסיטה בהווה, תעזור לו להרוויח כסף רב יותר בעתיד. כלומר, הוא מוכן להשקיע כספים היום, על מנת להרוויח סכומי כסף עודפים בעתיד. כאמור, השקעה. במסגרת הקורס יסודות המימון נחשפים סטודנטים לשיקולים הרבים האופפים השקעה מסוג זאת. בקורס יסודות המימון ידונו הסטודנטים בהערכת פרויקטים ורווחיותם.
 

האם הקורס יסודות המימון נלמד באופן דומה בין מוסדות הלימוד השונים?

התשובה שלילית. הקורס יסודות המימון נלמד באופן שונה בין מוסדות הלימוד, כאשר לעיתים הפערים בין המוסדות השונים דרמטיים. נדמה כי אין "תו תקן" אחיד למסגרת הלימודים בקורס יסודות המימון. סטודנטים רבים מתלוננים כי הדבר אינו הגיוני: כיצד הקורס יסודות המימון באוניברסיטת תל אביב, למשל, אינו דומה לזה הנלמד במכללה למנהל? התשובה, כך נדמה, מורכבת.
 

יסודות המימון ותחומי לימוד אחרים

בניגוד לתארים כדוגמת חשבונאות ומשפטים, בקורסים השונים ביסודות המימון (יסודות המימון: מבוא, יסודות המימון א', יסודות המימון ב') אין בחינה מסכמת – בחינת מועצה או לשכה אשר בוחנת את ידע הסטודנטים. מכאן, "ההסמכה" במסגרת הקורס יסודות המימון נתונה לשיקול דעת כל מוסד לימוד באופן ספציפי. בפועל, מרצים שונים ליסודות המימון מעדיפים לתת משקל שונה לתחומי הלימוד בעולם של יסודות המימון. כלומר, מרצה א' ליסודות המימון יכול להיות סבור שדבר מה הינו בעל דרגת חשיבות גבוהה ביותר, בעולם שהמרצה המקביל סבור כי דווקא נושא אחר ביסודות המימון הוא זה אשר הסטודנט נדרש לשלוט בו ברמה הגבוהה ביותר. כך, קורסים שנלמדים על ידי מרצים שונים ביסודות המימון עשויים להיות שונים מאוד זה מזה.
 

האם הקורס יסודות המימון הינו קורס קשה?

ובכן,התשובה מורכבת. נציין כי כמו כל דבר בחיים, קושי הוא דבר מעט סובייקטיבי, קל וחומר כאשר אנו עוסקים בסופו של דבר בלימודים ריאליים, שם לכל סטודנט קצב ויכולת לימוד משלם עצמו. עם זאת, ספק אם סטודנטים רבים יעזו לכנות את הקורס יסודות המימון "קורס קל". נדמה כי הקושי העיקרי העולה מלימודי יסודות המימון נעוץ בכך שהסטודנט נחשף, לרוב לראשונה, לעולם שלם של תוכן ומושגים שאינם מוכרים לו. כך, עליו להסתגל לעולם זה בפרק זמן קצר, והקורס יסודות המימון נראה כקשה במיוחד.
 

כיצד ניתן לקבל עזרה במסגרת לימודיי בקורס יסודות המימון?

אתר GOOL הינו אתר מהפכני אשר מציע עזרה ממוקדת ואיכותית לתחומי הלימוד השונים במסגרת הקורס יסודות המימון. הסיוע המוצג באתר הינו במתכונת של הרצאות מוכנות, הכוללות הסבר אודות החומר התיאורטי הנלמד במסגרת הקורס יסודות החשבונאות, וכן תרגול מלא של הטכניקה הנדרשת מסטודנטים לקורס זה. תכניי האתר הותאמו באופן ספציפי לתכנים הספציפיים הנלמדים בכל מוסד לימוד: הקורס יסודות המימון במכללה למנהל, למשל, יציג את אותם תכנים הנלמדים במסגרת הקורס יסודות המימון במכללה. לעומתו, הקורס יסודות המימון באוניברסיטה הפתוחה יכלול את אותם נושאים אשר נכללים במסגרת לימודי יסודות המימון באוניברסיטה הפתוחה.
 

רוצה להתחיל ללמוד בקלות למבחן שלך? 
​כאן מתחילים!

יש לבחור את מוסד הלימודים שלך מרשימת המוסדות בטבלה כאן למטה!

 

המלצות מפייסבוק


שיעורי ניסיון בחינם

שיעורי ניסיון בחינם

בואו להנות עכשיו גם אתם מהיתרונות של הלימודים באינטרנט וצפו בשיעורים חינם במגוון מקצועות כגון: סטטיסטיקה, מתמטיקה, כלכלה, חשבונאות, מימון ועוד...

לצפייה