עזרה שתהפוך את הקורס בפיננסית א לקורס שישפר לך את הממוצע. ברוך הבא, הגעת למקום המושלם, המזור לבעיותיך בפיננסית א

הקורס חשבונאות פיננסית א' הוא קורס חובה במסגרת לימודיהם של סטודטים לראיית חשבון, אך גם מהווה קורס נדרש לסטודנטים שאינם לומדים חשבונאות אך נדרשים בקורסים מבוא בחשבונאות – לדוגמא, סטודנטים למנהל עסקים. הקורס חשבונאות פיננסית משלב נושאים ודספלינות שונות מעולם החשבונאות, וניתן ללמוד ממנו הרבה אודות העולם החשבונאות השונה.

חשבונאות פיננסית א' לסטודנטים לראיית חשבון

כאמור, סטודנטים לראיית חשבון נדרשים לקורס בחשבונאות פיננסית א' במסגרת אחד מקורסי החובה שהם עושים בתואר הראשון בחשבונאות. הקורס מהווה, לרוב, קורס "אמצע הדרך", קרי, הקורס השלישי או הרביעי במסגרת קורסי החובה שלהם, ועל כן הוא כולל העמקה של הנדרש מהם במסגרת לימודי החשבונאות. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס זה נושאים מתקדמים כדוגמת דו"ח תזרים מזומנים, דו"ח לתקופת ביניים, מיסים על הכנסה ועוד

חשבונאות פיננסית א' לסטודנטים שאינם לומדים ראיית חשבון

במסגרת קורסי החובה של סטודנטים לתארים "כלכליים" כדוגמת מנהל עסקים או כלכלה, לרוב עומדת דרישת חובה לקורס בחשבונאות פיננסית א'. מדובר בקורס מבוא המהווה היכרות עם העולם החשבונאי וכללי הדיווח וההצגה שלו. סטודנטים אלה נחשפים לראשונה לעולם המרתק של החשבונאות הפיננסית והדוחות הכספיים.

האם הקורס חשבונאות פיננסית א' נחשב כקורס קשה?

כקורס מתקדם בחשבונאות פיננסית או כקורס ראשון במסגרת עולם ההיכרות עם החשבונאות, סטודנטים רבים מגדירים את הקורס חשבונאות פיננסית א' כקורס קשה במיוחד. יחד עם זאת, נדמה כי הקושי מהווה בעיקר "קושי ראשוני". קרי, הקושי נובע מכך שמדובר בתכנים חדשים עימם נדרש סטודנטים להתמודד לראשונה – ברמת קושי גבוהה – וזמן ההתאקלמות כרוך בקשיים.

כיצד אוכל לקבל עזרה במסגרת לימודי הקורס חשבונאות פיננסית א'?

אתר GOOL משמש כלי עזר נהדר לקורס חשבונאות פיננסית א'. האתר מוגדר כ"מהפכה" במסגרת הלימודים הגבוהים בארץ ומהווה פלטפורמה נהדרת לקבלת כלי עזר לקורסים השונים הנלמדים במסגרת התואר הראשון של הקורסים הריאליים בתואר – בין היתר, מבוא לחשבונאות פיננסית וחשבונאות פיננסית א'. באתר תמצאו סרטוני הוידאו הכוליים הסבירם לכל הנדרשים במסגרת הקורס חשבונאות פיננסית א' המועבירם באמצעות מרצה מומחה בתחום זה.

האם התוכן באתר מותאם לתוכן הקורס בפיננסית א' במוסד הלימוד שלי

כן! צוות האתר התאים את החומר בפיננסית א' ספציפית למוסד הלימוד שלך, כך שאתה למעשה מקבל הכנה מושלמת לפיננסית א' : היא מותאמת לפיננסית א' שלך, וכן, גם לבחינה בפיננסית א' שלך.
 

האם ישנה אפשרות להתנסות בחומר המוצע במסגרת פיננסית א'?

כן! צוות האתר פתח סרטון שלם בנושא רכוש קבוע (חומר בסיס בפיננסית א') לנוחיות המשתמשים. במידה ואתה מתלבט האם להנות משירותי האתר על מנת ללמוד למבחן, או סתם רוצה לדעת איך האתר בדיוק עוזר בפיננסית א' : בוא תנסה אותנו. אנחנו מבטיחים שאחרי שתנסה, תבין כי אין דרך טובה יותר ללמוד לבחינה ולהוציא ציון נהדר בפיננסית א'.
 

פיננסית א' – הכנה לבחינת מועצת רואי החשבון 

סטודנט אשר מחליט לוותר על שנת השלמה ולגשת למסלול העצמאי, נאלץ להשלים את בחינות אשר הוא לא מקבל מהן פטור בזכות שנת ההשלמה.
אחת מ- 3 הבחינות הנדרשות במסגרת המסלול העצמאי היא בחינה בקורס פיננסית א'. מועצת רואי החשבון מכנה את הבחינה פיננסית א', שכן היא כוללת למעשה את החומר הנלמד במסגרת לימודי "הפיננסית" בתואר: הבחינה בפיננסית א' תכלול את כל החומר אשר נלמד במסגרת לימודי קורסים בפיננסית בתואר הראשון, מלבד לימודי "מאוחדים".
 

האם הבחינה בפיננסית א' קשה?

ובכן, קושי הוא דבר סובייקטיבי. ככלל, עד לבחינת חורף 2009 הבחינה בפיננסית א' הייתה בחינה יחסית פשוטה: כמעט ולא היו סטודנטים שלא עברו בפיננסית א', ובכלל, פיננסית א' כלל לא היה קורס מכשיל.
החל מבחינת חורף 2009, מועצת רואי החשבון החליטה להעלות את הרמה הנדרשת מסטודנטים במסגרת בחינת פיננסית א': רמת השאלות, ובעיקר היקף החומר, עלתה באופן משמעותי.
 

מה כולל המבחן ?

כאמור.. הכל: כל מה שלמדתם במסגרת לימודי הפיננסית בתואר יהיה בבחינה זו. מכאן, הבחינה בפיננסית א' לא פשוטה שכן היא מקיפה חומר רב. עם זאת, סטודנט שניגש לבחינה בפיננסית א' מקבל הכנה מצויינת לבחינה בפיננסית מתקדמת. כלומר, העובדה שהמועצה מכריחה אותנו לעבוד קשה בשביל לעבור פיננסית א' בעצם עובדת לטובתינו! אם אתה יודע את החומר בפיננסית א' – תהיה בטוח שכיסית הרבה מהחומר הנדרש לצורך הבחינה הסופית בפיננסית. כמובן שהדרך הקלה ביותר להצליח בבחינה היא על ידי שימוש בפתרונות מלאים של בחינות פיננסית אמשנים קודמות..
 

מהו מבנה הבחינה?

הבחינה בפיננסית א' בנויה משאלות אמריקאיות: 40 שאלות אמריקאיות בנושאים שונים בפיננסית א'. אין חשיבות למחברת הבחינה, אלא רק לתשובה הסופית. זהו למעשה הקושי בבחינה בפיננסית א' – טעות קטנה בפיתרון התרגיל תגרום לכך שכל השאלה בפיננסית א' תסומן כלא נכונה, למרות שייתכן שהדרך בכללותו הייתה מצויינת.
 

מהו אחוז המעבר בבחינת פיננסית א'?

מועצת רואי החשבון אינה מפרסמת נתונים לגבי מעבר סטודנטים בפיננסית א'.
 

היכן ניתן למצוא בחינות ופתרונות מלאים בפיננסית א'?

בחינות בפיננסית א' מפורסמות באתר מועצת רואי החשבון. המועצה מפרסמת בפיננסית א' פתרונות סופיים בלבד. באתר GOOL ניתן למצוא פתרון מלא לשאלות בפיננסית א'. כלומר, סטודנט שלומד לבחינה בפיננסית א' ורוצה לראות פתרונות מלאים למבחני פיננסית א' יכול לקבל זאת דרך האתר שלנו.
באתר שלנו יש את החומר ללימוד מלא לבחינה, החל מהסברים תיאורטיים על החומר ופתרון מלא של מבחנים.

התחל ללמוד
 

המלצות מפייסבוק


שיעורי ניסיון בחינם

שיעורי ניסיון בחינם

בואו להנות עכשיו גם אתם מהיתרונות של הלימודים באינטרנט וצפו בשיעורים חינם במגוון מקצועות כגון: סטטיסטיקה, מתמטיקה, כלכלה, חשבונאות, מימון ועוד...

לצפייה